Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kájínek zpátky ve hře

12. 05. 2017 8:08:58
Pochybnosti o Kájínkově vině jsou přes 20 let. Publikum si zvyklo na legendu, že Kájínek asi sedí špatně, ale aspoň je na co nadávat. Takže když má být omilostněn, největší problém je, že si na něm Zeman honí body. A Spravedlnost?

Slušnost velí připomenout třeba údajného vraha Pechance, který se hodil jako exemplární příklad potrestané "rasové nenávisti." Za spravedlnost pro Pechance bojoval i starý poctivý anarchista, levičák staré školy Jakub Polák, člověk, který ještě věřil na Spravedlnost slepou, stejnou pro všechny.

Dneska je spravedlnost nikoli slepá, ale nevidomá, takže si vybírá. "Neslušný" mizera Pechanec nikoho nemrzí. Už je venku, skinhedi vyhynuli (po spravedlivém potrestání žhářů z Vítkova), takže není co řešit. http://dfens-cz.com/kauza-pechanec/

Teď se pustí Kájínek, a místo aby se veřejnost dozvěděla, proč U nás někdo sedí 20 a více let za něco, co zřejmě nespáchal, budou slušní lidé dupat a prskat před Hradem, když Havel ani Klaus pro Kájínka milost neměli.

Ale co. Daň za demokracii, jak říkal miláček slušných lidí, ministr vnitra Ruml.

Ve vzorné demokratické republice USA takových odsouzenců mají plné stodoly. S tím, že někdo sedí dekády než se zjistí že to nebyl on, se počítá. U sousedů, hned za Šumavou, zavřeli jedno pána na psychiatrii na 7 let. 7 let čekal na osovobozující verdikt. Gustl Mollath se jmenuje, a nepochybně jste o něm nikdy neslyšeli. Inu, skandál, omyl - a co ? https://de.wikipedia.org/wiki/Gustl_Mollath

Takže nakonec něco veselejšího.

Zloděj na Hradě

3. 12. 2012 12:50:06V České republice běhá hodně zlodějů a bylo by dobré, kdyby měli své zastoupení i v parlamentě, doporučil Kníže Sch. A na Hradě?

Samozřejmě, jak je U Nás zvykem, na Hradě by měla sedět osobnost, která zná svět z obou stran mříží.

„Prakticky všichni naši čelní státníci byli trestně stíháni, a pokud neemigrovali, pak i vězněni. Pouze T. G. Masaryk, Edvard Beneš a Klement Gottwald emigrovali ještě před tím, než by byli odsouzeni. Emil Hácha byl vězněn po roce 1945, kdy ho komunistický ministr vnitra Nosek dal převézt z Lán do pankrácké nemocnice, kde zemřel po 6 týdnech věznění. Gustáv Husák strávil ve vězení 9 let, Ludvík Svoboda asi 1 rok, Antonín Novotný 5 let v Mauthausenu, Antonín Zápotocký byl vězněn asi 5 let (Pankrác, Drážďany, Sachsenhausen, Oranienburg), Václav Havel strávil v komunistických vězeních 4 roky, a tedy jedině Václav Klaus zatím nebyl postižen trestním stíháním ani vězněním... Po Masarykovi u nás skutečně vládli Adolf Hitler (po začlenění Československa do Třetí, později Velkoněmecké říše), od roku 1948 pak Stalin, Chruščov, Brežněv, Andropov, Černěnko a nakonec Gorbačov. Je zajímavé, že i Hitler byl trestně stíhán a prožil ve vězení asi 1 rok, když se v roce 1924 pokusil o puč, a ve vazbě dokonce napsal slavnou knihu „Mein Kampf“, která se stala programem nacistické strany a celého Německa po dalších 21 let. Stejně i J. V. Stalin byl trestně stíhán, a dokonce odsouzen v carském Rusku za bankovní loupež, kterou provedl v rámci stranického boje k získání financí pro podporu sociálnědemokratické strany, poté strávil několik let ve vyhnanství na Sibiři. I jeho předchůdce, V. I. Lenin byl trestně stíhán, uvězněn a před svou emigrací na západ rovněž nedobrovolně pobyl několik let na Sibiři.“ ZDE

Z tohoto hlediska je V. Klaus trestuhodnou výjimkou, s níž se jistá část naší politické scény nikdy nesmířila. A tyto kruhy (neformálně sdružené pod střechou tzv. Kuřimské výzvy - KUŘVA) dělají všechno pro to, aby tento stav napravily.

Už to bude rok (15.12.11) co jsme na tomto místě pohlédli do budoucnosti, abychom zjistili, co se v jistých kruzích v zájmu "normalizace poměrů" připravuje. http://vimmer.blog.idnes.cz/c/236230/Necasovo-dilema-Skrla-nebo-Kajinek.html

Krátký plán řešení situace nastalé po smrti exprezidenta V.H. Letiště obsahuje klíčovou pasáž:

" ...Přímou volbu prezidenta je třeba provést ještě před koncem světa. Nelze čekat na rok 2013. Amnestovaná Anička alias Adam Škrla je připraven/a převzít povinnosti hlavy státu i první dámy. V období všobecného rozvratu, šokovou terapií přehřáté ekonomiky a očekávání Posledního soudu je nutno postavit do čela národa skutečnou osobnost se spirituálním přesahem a současně zabránit tomu, aby zmatené voličstvo hledalo spásu ve vládě pevné ruky. Amnestovanému Kájínkovi by se proto mělo zabránit v kandidatůře na prezidenta za každou cenu a všemi prostředky. Premiérem bude jmenován pan Škrla starší, t.č. v ilegalitě...."

A jaký je výsledek prognózy z 15.12.2011 ?

Procedurální přešlapy "přímou volbu" zkompromitovaly natolik, že se pravděpodobnost její důstojné realizace blíží nule.

Pravděpodobnější je dosazení nevoleného úřednického prezidentíka typu Honzy Málemkrálem Fišera.

V této atmosféře všobecného znechucení podle očekávání zaznívá volání po morální obrodě domácí politiky v podobě osvíceného monarchy: Lusk a máme tu Krále Králů Janečka (Plzeň).

A kde je královna?

Moravská Jana z Arku alias ženomuž Adam Škrla (Brno) byla amnestována v den, kdy Senát ČR schválil přímou volbu (8.2.2012). Adam vulgo Anna Barbora byla na roli První Dámy (prezidenta) trénována v lesích u brněnské přehrady řadu let a její náskok v mezinárodních vztazích, dvorské etiketě a umění kompromisu je pro ostatní kandidáty nepřekonatelným hendikepem. Samozřejmě, že se klání o Hrad neúčastní v podbě obézního kluka po plastice prsů, ale pod maskou jednoho z nadějných kandidátů. Dokud ovšem se na nějakou přímou volbu hraje: dokud do hry plzeňského a brněnského podsvětí o pražský Hrad nevstoupí nějtěžší protihráč: Kájínek (Plzeň). Stoupenci moravské Spasitelky (Brno) jsou si nebezpečí vysokých preferencí favorita z Mírova dobře vědomi, už proto, že Kájínek se za nikoho neschovává, svůj notoricky známý vzhled nezměnil a sedí takříkajíc sám za sebe. http://vimmer.blog.idnes.cz/c/245567/Falesna-jizdenka-na-Hrad.html

Takže Kájínek (Plzeň) už sbírá podpisy ... http://www.novinky.cz/domaci/286327-omilostnete-kajinka-zadaji-klause-v-petici-tisice-lidi.html

... Pospíšil (Plzeň) je pro amnestii - a Blažek (Brno) ?

Jak rozhodne Klaus (Praha) ? ? ?

Autor: Michal Vimmer | pondělí 3.12.2012 12:50 | karma článku: 12.24 | přečteno: 1921x

Zdroj: http://vimmer.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=308587

Autor: Michal Vimmer | pátek 12.5.2017 8:08 | karma článku: 9.87 | přečteno: 676x

Další články blogera

Michal Vimmer

Brněnská kletba aneb z Klokánku do Klokánku

Miloš Zeman chce za věštbu brněnského onkologa - amatéra Bartíka o rakovině, "metastázích" a brzké smrti 5 milionů na charitu. Živ a zdráv chce prezident vysouzené peníze věnovat na Klokánky. Vyhraje boj o Hrad Brno či Klokánek?

10.11.2017 v 10:51 | Karma článku: 15.65 | Přečteno: 552 | Diskuse

Michal Vimmer

Povolené spiknutí

Mejnstrým letos objevil, že VŘSR zaplatili Němci. Je to hezká pohádka z dob, kdy ještě spiklenci kuli pikle. Hrají tam oba naši úhlavní nepřátelé, oba špatně dopadli, a slona v pokoji si nikdo nevšiml, takže hepy jenda.

8.11.2017 v 8:06 | Karma článku: 15.58 | Přečteno: 753 | Diskuse

Michal Vimmer

Rukavice z Hradu

Oslavili jsme českou samostatnost. Prezident Zlomiloš došel, ustál, promluvil, řády a medaile rozdal a příští rok zase tady. Pak přišel vítr, déšť, sníh a zavátá cesta do Vídně z Jihlavy přes Znojmo jasně říká: není cesty zpět.

30.10.2017 v 8:12 | Karma článku: 26.27 | Přečteno: 1100 | Diskuse

Michal Vimmer

Knížecí republika

S komunisty se nemluví !S Andrejem nikdy ! Okamura je ...! Neuhneme! Takže si můžeme si škrtnout půl národa voličů nebo 115 poslanců a říkat tomu demokracie ? Tahle rádoby morální politika nemá s reálnou politikou nic společného.

25.10.2017 v 8:15 | Karma článku: 43.17 | Přečteno: 3186 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Blanka Fay

Zavírame vlastním strachem svobodě vrátka?

Nikdy necítím spojení s vlastním češstvím víc, než když vidím záběry z Mnichova 1938, z roku 1968 nebo si vzpomenu na rok 1989 a ten pocit, že se něco asi děje.

17.11.2017 v 23:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Jan Dvořák

Polistopadové výdobytky bereme už jako samozřejmost, společnost se emanciovala

Nebylo od věci, že právě ve sváteční den vyrazili do ulic a na veřejná prostranství průzkumníci veřejného mínění z politické sféry.

17.11.2017 v 20:05 | Karma článku: 9.53 | Přečteno: 167 | Diskuse

Ivo Rottenberg

17. listopad roku 1989

Byl to den jako každý jiný. A přece na něj hledíme jinak, stal se z něj svátek. Tedy jak pro koho. Ten v roce 1989 by byl opět jedním z obyčejných, na který by se vzpomínalo jen pohledem na události v roce 1939.

17.11.2017 v 17:45 | Karma článku: 11.82 | Přečteno: 289 |

Josef Prouza

Listopad 1989 na vlastní oči – byl jsem, kde jste nebyli, viděl neviděné, zažil netušené

Byl jsem v ty zlomové dny tam, kam se leckdo nedostal. Den po dni. V Národním divadle při vyhlášení stávky, při zakládání OF v Činoherním klubu, denně na FAMU,DAMU, na demonstracích. A hlavně v rozhlase. To se vám tehdy děly věci!

17.11.2017 v 17:33 | Karma článku: 22.37 | Přečteno: 871 | Diskuse

Andrej Poleščuk

Takhle opravdu ne, milá EU!

Blog je reakci na článek POLITICO, který vyšel před necelým týdnem. Popisuje se v něm snaha EP o zahájení agitace v pro prospěch pro-EU tábora za peníze daňových poplatníků. Domnívám se, že to ale není správný cesta.

17.11.2017 v 17:27 | Karma článku: 26.65 | Přečteno: 1189 | Diskuse
Počet článků 276 Celková karma 20.49 Průměrná čtenost 1231
autor: psychiatr: vyznavač tradiční čínské medicíny www.akupunktum.cz spisovatel: komiks 96 hodin u Vokouna na statku (1998), euronovela Pleonasmus (2000), ilustrovaný globální román Bad Design (2008)


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.